Bağımsız Denetim Hizmetleri

Günümüz dünyası global bir köy halini almıştır. Çağımız iş dünyasında şirketler faaliyette bulundukları koşullarda şirketler için süreklilik ve şeffaflık kavramları önem kazanmıştır. Son dönemde yaşanan muhasebe skandalları (Enron Vakası) ile denetimin önemi kavranmış, şeffaflık ancak ve ancak uluslararası finansal raporlama standartları ve uluslararası bağımsız denetim standartları raporlaması ile sağlanabilmektedir. Fakat bu tür bir denetim için, denetime tabi olan şirketin içinde bulunduğu sektörün durumu ve ülke ekonomisinin koşulları hakkında iyi bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Çek şirketlerin finansal tablolarının düzenleyici kurumlara oluşturulan standartlara uygunluğu ve doğruluğunun tespiti, denetim teknikleri uygulanarak yapılmakta ve rapora bağlanmaktadır.

Bağımsız denetim, bir işletmelerin ekonomik faaliyetlerin sonucunda hazırlanan finansal tablolar ile diğer finansal bilgilerin finansal raporlama standartlarının uygunluğu ve doğruluğunun makul güvence sağlayacak şekilde, yeterli ve uygun bağımsız denetim tekniklerinin uygulanacak, defter kayıt ve belgeler üzerinden denetlenmesi ve denetim sonuçlarının bir rapora bağlanması sürecidir.

Türk Ticaret Kanunu kapsamında denetim, Türkiye Muhasebe standartlarına kanuna esas sözleşmenin finansal tablolara ilişkin hükümlerin uyulup uyulmadığının incelemesini de kapsar. 

Bağımsız Denetim Çözüm Ortağımız


A Bağımsız Denetim A.Ş.

Daha Fazla bilgi için Tıklayın.

BİZE ULAŞIN

Sektöründe uzun yıllara dayalı tecrübesi olan Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik firmasıdır.


HERHANGİ BİR SORUNUZ VAR MI?

Bülten

Güncel haberler & yasalardan haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olabilirisiniz.